We are a leading Manufacturer of plastic dry fruit candy box, spice and pickle set, plastic dry fruit box, premium multipurpose revolving plastic spice rack masala rack masala organiser - 18 pcs set, multipurpose revolving spice rack 16 pieces masala box/condiment set/masala boxes for kitchen and 360 degree rotating spice rack 10 pcs regular set from Rajkot, India.









₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 90 Piece |
| Box Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Design (Box Type) | Smart Candy Box |
| Usage/Application | Chocolate Packaging |
| Design | Plain |
| Number of Compartment | Five |
| Size | medium |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 128 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 250 ml |
| No.of Piece | 2 |
| Size | Medium |
| Color | Brown |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Dimension | 12x18xx19 |








₹ 75 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 PIECE |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 5 |
| Dimension (L*W*H) | 26L x 26W x 6H Centimeters |
| Shape | Round |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Box Capacity | 500 gms |
| Box Capacity (In gms) | 1000 gms |






₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 130 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Square |
| Finish type | Matt |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Finish type | Matt |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |





₹ 240 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Circular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 220 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |






₹ 255 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 48 Piece |
| Material | metal |
| Mount Type | Revolving Stand |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Matt |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 23D x 23W x 57H Centimeters |






₹ 210 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 210 Piece |
| Capacity | Mix ML |
| Material | Plastic |
| Set of Jars | Set of 12 |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Lacquer |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Finish type | Lacquer |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 48 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | ABS Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Lacquer |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 60 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 115 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Set |
| Capacity | 1 L |
| Shape | Square |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Lid Type | Airtight |
| Food Grade | Yes |
| Color | Black |
| Features | Freezer Safe |
| Number of Compartments | 6 |













₹ 33 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 mL |
| Shape | Rectangle |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Kitchen |













₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Box Capacity | 250 gms |
| Number Of Compartments | 2 Compartments |
| Customizable | No |
| Shape | Round |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Pack | Box |




₹ 85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Material | Plastic |
| Number of containers | 3 |
| Shape | Round |
| Color | Pink |
| Product type | Spices set |
| Dimensions | 12x22x18 |
| Number of Compartment | 4 |
| Set of boxes | Set of 4 |



₹ 50 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 PIECE |
| Material | Plastic |
| Box Capacity (In gms) | 1000 gms |
| Number Of Compartments | 4 |
| Shape | Square |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| For keeping Dry Fruits | Yes |
| Dry Fruit Packaging | Box |





₹ 48 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 244 Piece |
| Capacity | 500 mL |




₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Lacquer |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Finish type | Lacquer |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| No Of Containers | 5 |
| Shape | Round |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Grey |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India






































