Our product range includes a wide range of plastic dry fruit cutter, plastic manual dry fruit slicer cutter, plastic round dry fruit slicer and dry fruit cutter.





₹ 36 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 312 Piece |
| Capacity | 200 kg/hr |
| Usage/Application | Kitchen |
| Cutting Method | Manual |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Material | Plastic |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Blade Material | Stainless Steel |






₹ 32 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 240 Piece |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Black |
| Cutting Method | Manual |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Material | Plastic |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Blade Material | Stainless Steel |




₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 28 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Country of Origin | Made in India |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India


