Leading Manufacturer of hand press manual chopper, plastic quick chopper, 750 ml push chopper, push chopper in rajkot, red chilli cutter and plastic apple cutter from Rajkot.




₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Number of Blades | 6 Blades |
| Material | Plastic |
| Product Care Instruction | Hand Wash Only |
| Type | Manual |
| Recommended Uses For Product | Chopping, Mincing, Grinding |






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 180 Piece |
| Color | Blue |
| Operation Type | Manual |
| Usage | Vegetables |
| Brand | HEAVEN |
| Material | Plastic and Steel |
| Capacity | 650ML |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Features | Locking System |
| Dishwasher Safe | No |





₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 244 Piece |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |





₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 600 mL |
| Number of Blades | 3 Blades |
| Material | Plastic |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 1 |
| Brand | Heaven Kitchenware |




₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 432 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Body Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Product Colour | Black |






₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 480 Piece |
| Color | Red |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |





₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Color | Green |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |






₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 432 Piece |
| Usage/Application | Cutting Vegetables |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Easy to Clean | Yes |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 244 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Color | Silver |
| Brand | heaven |
| Country of Origin | Made in India |
| material | ss |





₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Color | Silver |
| Brand | heaven |
| Country of Origin | Made in India |
| material | ss |





₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 94 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Color | Red |
| Brand | heaven |
| Size/Dimension | 18L x 11W x 11H Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Plastic |
| Peeler + Knife | Yes |
| Color | Red |
| Type | 4 in 1 |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Green |
| Cutting Method | Slice |
| Material | Plastic |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Blade Material | Stainless Steel |



₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 244 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 500 mL |
| Color | Red |
| Type of Cutter | Vegetable Cutter |
| Country of Origin | Made in India |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India


















