Our range of products include plastic unbreakable glass, unbreakable plastic glasses, food and beverage glass, 300 ml bubble glass, plastic gleamora glasses and platinum water glass.







₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Disposable |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |
| Product Dimensions | 12 x 12 x 12 Centimeters |



₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Non Disposable |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | White |




₹ 58 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Color | Black |
| Usage/Application | Home |
| No. of Pieces | 6 |
| Height | 7 inch |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |




₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Material | Plastic |
| Number of Blades | 5 Blades |
| Usage | for Home |
| Color | Green |



₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Non Disposable |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |




₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 128 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 200 ml |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Home |
| Set Of Pieces | 6 Pcs Set |
| Glass Type | Plastic Platinum Glass |



₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |

₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Set Contain | 6 Piece |
| Type | Disposable |
| Usage/Application | Office |
| Color | White |


₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 128 Piece |
| Size | 200 ml |
| Usage/Application | Home |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven |
| Packet Contains | 6 Pcs Glass Set |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India







