Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer turbo hand blender, plastic power free hand blender, plastic power free hand blender abs, stainless steel manual hand blender and powder free hand blender.







₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Power | 300 W |
| Body Material | ABS |
| Material | Stainless Steel |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Sky Blue |
| Speed Control | Yes |
| Model Name/Number | Turbo Blander |






₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Power | 300 W |
| Body Material | ABS |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Color | Red, Black & Silver |
| Usage/Application | Personal |
| Speed Control | Yes |
| Brand | Heaven |





₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Body Material | ABS |
| Usage/Application | Churning Coffee, Beating Cream, Beating Eggs, Liquidizing Soups, Dal, Baby Food, Churning Milk Shake, Churning Lassi, Churning Butter Milk |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 33 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Body Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Beating Eggs, Churning Lassi, Churning Coffee, Liquidizing Soups, Dal, Churning Butter Milk, Baby Food, Churning Milk Shake |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Body Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Churning Butter Milk |
| Model Name/Number | Powder Free Hand Blender |
| Color | black |
| Brand | heaven |
| Dimensions | 5.3D x 5.7W x 37H Centimeters |
| Country of Origin | Made in India |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India



