Pioneers in the industry, we offer plastic matuki container, 750 ml flip cap container, plastic airtight food storage containers, fridge storage containers, fab container 1000ml and 500ml storage containers from India.














₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 900ml |
| Type | round |
| Packaging Type | Box |
| Base Shape | Round |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Shape | Square |
| Neck Size | 40 mm |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Airtight | Yes |
| Pattern | Plain |






₹ 32 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 320 Piece |
| Set Size | 2 Pieces |
| Shape | Square |
| Capacity | 500 mL |
| Finishing | Air Tight |
| Type | lid |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Dimensions | 10L x 10W x 8H Centimeters |






₹ 140 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Set |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000ml |
| Container Type | Air Tight |
| Packaging Type | Box |
| Size/Dimension | 21x22x26 |
| Color | Transparent |
| Airtight | Yes |
| Shape | Square |
| Design Type | Square |
| Product Type | Box |








₹ 55 / SetGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | White |
| Airtight | Yes |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Set Contains | 2 |













₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 500 mL |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |
| Set Contains | 6 |













₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 54 Piece |
| Dimension | medium |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Capacity | 1100ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Material | Plastic |







₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 54 Piece |
| Dimension | medium |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Capacity | 1100ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Packaging Size | medium |
| Material | Plastic |










₹ 130 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Material | Plastic |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Container Type | Food Storage Container |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Usage/Application | kitchen storage |






₹ 160 / SetGet Latest Price
| Shape | Square |
| Capacity | 250 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Pack | Box |






₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Container Type | Food Storage Container |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Kitchen Storage |

₹ 26 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 900 ml |
| Size/Dimension | 8 inch |
| Color | Green |
| Usage/Application | Storage |
| Type | Storage Container |
| Shape | Round |
| Pattern | Printed |
| Material | Plastic |

₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1100ml |
| Material | Plastic |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Color | Transparent |
| Type | Storage Container |
| Size | medium |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Plain |


₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Capacity | 900ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Material | Plastic |

₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Dimension | Medium |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Capacity | 1100ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Packaging Size | Medium |
| Material | Plastic |






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 700 ml |
| Plastic Material | Polyethylene (PE) |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Lid Type | Flip Top Lid |
| Shape | Round |



₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 3000 mL |
| Color | Black |
| Airtight | Yes |
| Set Of Container | Set of 4 |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Number Of Compartment | 4 |









₹ 32 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Capacity | 500 Gram |
| Material | Plastic |
| Set Contain | 4 Piece |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| brand | heaven |




₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| No Of Containers | 7 |
| Color | Brown |
| Shape | Square |
| Capacity | 250 mL |
| Dimensions LxWxH | 18 x 18 x 6 Centimeters |




₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 850 mL |
| Material | Plastic |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Printed |
| Dimensions | 15x15x15 |
| Item Weight | 250gm |




₹ 25 / SetGet Latest Price
| Capacity | 900 ml |
| Size/Dimension | 8 inch |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Food Storage |
| Type | Storage Container |
| Shape | Round |
| Set Contains | 2 pieces |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |












₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Lockable |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Pack | Box |
| color | Transparent |
| Set Contains | 4 |







₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Contains | 3 |
| Pack | Box |








₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| For Storing | Dry Fruits |
| Pack | Box |
| Brand | Heaven Kitchenware |







₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 gm |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Lid Type | Snap On Lid |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 500 Gram |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Mount Type | Free Standing Unit |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Color | Black |










₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Plastic Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Features | Durable |
| Is It Customized | Non Customized |
| Material Grade | Food Grade |
| Capacity | 100 ml |













₹ 38 / PieceGet Latest Price
| No Of Containers | 4 |
| Material | Plastic |
| Capacity | 200 mL |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Usage | Home |
| Color | Transparent |




₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Capacity | 750 mL |
| Type | Non Disposable |







₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Plastic Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Capacity | 900ml |
| Packaging Type | Box |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Material | Plastic |
| Set Contains | 6 Containers |








₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Plastic |
| Plastic Type | PP |
| Plastic Material | Polyethylene (PE) |
| Color | Transparent |
| Capacity | 900ml |
| Packaging Type | Box |
| Features | Airtight |
| Microwave Safe | Yes |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Material Grade | Food Grade |










₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage |
| Product Material | Plastic |
| Shape | Round |

₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Finishing | Matt |
| color | Transparent |
| Usages | Home |
| Shape | Square |

₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 1200 ml |
| Type | Container |
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |

₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 1100ml |
| Material | Plastic |
| Dimension | Medium |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Type | Container |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Size | Medium |

₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 54 Piece |
| Shape | Square |
| Capacity | 1100ml |
| Material | Plastic |
| Dimension | medium |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| I Deal In | New Only |

₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 1100ml |
| Brand | Heaven Kitchenware |
| Size/Dimension | Medium |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Home |
| Type | Storage Container |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Is It Disposable | Non Disposable |

₹ 170 / SetGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Storage |
| Type | Storage Container |
| Shape | Round |
| Design Type | Plain |
| Capacity | 1700 ml, 1100 ml, 750 ml, 500 ml |
We at Heven Kitchenware have set out to create a firm that sets benchmarks in the kitchenware product manufacturing industry and always maintain the standard of Quality of our Products.

₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Microwave Safe | No |
| Material | Plastic |
| usage | Home |

Jethava Akshay (Owner)
Heaven Kitchenware
Block No. 02, Plot No. 14, Near Shree Nathji Apartment, J K Park, 150 Feet Ring Road, Rajkot - 360002, Gujarat, India





































